איך לשרוד בעולם מוצף ברעלים?

איך לשרוד בעולם מוצף ברעלים? – סיכום הספר "היכן כשלה הרפואה" מאת ד"ר אלי הרלב

ד"ר א' רלמן, פרופסור באוניברסיטת הארווארד אמר :

"תעשיית התרופות שינתה את השליחות שלה : במקום למצוא מזור למחלות, היא מנסה היום להוציא כמה שיותר כסף ממערכת הבריאות."
תעשיית הבריאות (רופאים, בתי חולים, חברות תרופות, מכוני בדיקה ועוד) משגשגת בזכות מגיפת המחלות הצוברת תאוצה, כאשר הרפואה משקיעה הון עתק בטיפול בסימפטומים ולא במניעה, והכל מכספי משלם המיסים.
כולנו יודעים ומודעים לעובדה המצערת שהעולם מוצף מכל עבר ברעלים, ולכן משפט המפתח היום הוא : "איך אפשר למזער נזקים ?".
כדי למזער נזקים צריך לדעת ממה כדאי להימנע, ובהמשך לידיעה צריך ולהשתדל וליישם במידת האפשר את הנוסחה הבאה :
תזונה נכונה + פעילות גופנית + שלווה ואהבה + סביבה בריאה (מים, אוויר, אדמה) = רפואה מונעת – הסוד לאיכות ואריכות ימים.

האוויר שאנו נושמים

גוף האדם תוכנן לנשום אוויר צח, ולא אוויר רווי בגזים רעילים.
הגזים הרעילים שמקורם במקורות מזהמים רבים נקלטים במערכת הנשימה, ומגיעים דרך הדם אל כל תאי הגוף, כאשר הנזק המצטבר מביא לפגיעה בתיפקוד מערכת החיסון ולמחלות קשות.
זו הסיבה שאנשים רבים, שלא עישנו מעולם, חולים בסרטן הריאות.
עובדות חשובות :
– הוכח כי לחלקיקי הפחם שבאוויר יש אופי מסרטן.
– פחמן חד-חמצני שנקשר לכדוריות אדומות בדם משבש את קליטת החמצן בגוף.
– פחמן דו-חמצני (תוצר שריפה במנוע – גז חממה) הוא גז רעיל ופוגע.
– התעשיה המתקדמת פולטת לאוויר גזים רעילים כמו : גופרית דו-חמצנית, תחמוצת החנקן, אוזון ועוד אשר פוגעים בריריות העין ובמערכת הנשימה.
– עישון אקטיבי ופאסיבי כבד לאורך שנים הורס את מערכות הגוף.

המים שאנו שותים

כלור מוחדר למים כדי לחטאם, והוא מוחדר בכמויות גדולות לבריכות השחייה. הכלור אמנם משמיד את החיידקים במים, אך מתרכב עם חומרים אורגניים המצויים במים ויוצר תרכובות אשר התגלו כמסרטנות, ובעיקר הוכח הקשר בין כלור לסרטן שלפוחית השתן וסרטן המעי.

בבריכות השחייה יש ריכוז גבוה של כלור מומס בתוך המים ועל פני המים, והכלור הזה מגיע עם הנשימה אל מערכת הנשימה של האדם, ויש מחקרים המעידים על נזקים במערכת הנשימה אצל שחיינים מקצועיים וגם אצל המצילים ועובדי בריכות השחייה החשופים לנשימת גז הכלור במשך שעות רבות בכל יום.
חיטוי המים במסנני פחם פעיל יכולים להפחית את ריכוז החומרים האורגניים.

המלצה : יש להרתיח את המים לפני השימוש, ובדרך זו להיפטר מגז הכלור אשר במים.
פלואור שמוסיפים למי השתיה במטרה למנוע עששת, נמצא כחומר מחמצן מסוכן הפוגע בגוף, והוא נפסל לשימוש בכל המדינות הנאורות. בדומה לכלור, הוא מחמצן המייצר רדיקלים חופשיים הגורמים למחלות לב, כלי דם וסרטן.

הוכח קשר בין פלואור לסרטן העצמות וסרטן שלפוחית השתן.
במקביל הוכח שפלואור לא מגן כלל מפני עששת, והוא גורם לכתמים על השינים.
הפלואור מגיע עם ההשקיה גם לירקות ולפירות, ובדרך זו נגרם נזק גם לקרקע.

המזון שאנו אוכלים

למעלה מ- 14,000 חומרים כימיים מוחדרים למזון שאנו אוכלים במטרה לשפר את המראה והטעם של המוצר, וכן כדי להאריך את חיי המדף שלו.
חלק מתוספי המזון הללו רעילים וגורמים למחלות קשות : תוספי הצבע למיניהם, ממתיקים מלאכותיים, חומרים מעכבי התפתחות של פטריות ועובשים (דוגמה : חומצה סורבית), מעכבי חימצון של שמנים (דוגמה : BHT, TBHQ), מונסודיום גלוטמט (E621) הנפוץ מאוד כמשפר טעם במוצרי מזון רבים, ניטריטים המשמרים מוצרי בשר (דוגמה : סודיום ניטרט), אשלגן ברומט המוסף למוצרי מאפה במטרה להגדיל את נפחם, סולפיטים מוספים לפירות טריים ויבשים, רטבים ומוצרי מזון רבים במטרה לשמור על צבע וטעם מקורי של המוצר ולעכב התפשטות פטריות וחיידקים, בנזואטים (דוגמה : אשלגן בנזואט) מוספים למגוון רחב של מוצרי מזון כמשמרים אנטי חיידקיים ואנטי-פטריתיים, פרופיונטים (דוגמה : נתרן-פרופיונט) מוספים כתוספי שימור ללחם ומוצרי מאפה.

כל החומרים הללו ואחרים המוספים למוצרי מזון מעובדים-מתועשים מסוכנים לבריאות האדם, ובהצטברות לאורך שנים גורמים למחלות קשות.

הנדסה גנטית בחקלאות מאפשרת להשיג יבולים גדולים יותר והבטיח חיי מדף ארוכים יותר, אך השינויים ההנדסיים הללו חשודים כגורמים למחלות חדשות שלא היו ידועות בעבר כתוצאה משינויים גנטיים המשפיעים על תאי הגוף.
החלב המשופע הורמונים ואנטיביוטיקה הניתנים בשפע לפרות במטרה להגביר תפוקה מזיק, ודווקא במדינות עם צריכה גבוהה של חלב ומוצריו, נפוצה תופעת בריחת הסידן מהעצמות (אוסטאופרוזיס) לעומת מדינות כמו סין ויפן, שם צריכת החלב נמוכה ביותר.
הורמון הגדילה המוזרק לפרות הוכח כגורם מזיק עם סיכון למחלות סרטן מסוגים שונים.

דגני הבוקר וחטיפי הבריאות הנחשבים ל"טבעיים" עוברים עיבוד כולל טיגון בשמן, והם מכילים תוצרים רעילים כמו רדיקלים חופשיים מחוללי סרטן.
מזון מעובד ומתועש גורם להצטברות הדרגתית של רעלים והתוצאה היא מחלה "פתאומית", כאשר יום גילוי הסרטן הוא סופו של תהליך ארוך ונסתר.

התרנגולת בלול המודרני מטילה מאות ביצים בשנה לעומת עשרות בודדות בטבע.
פרה ברפת המודרנית מגיעה לתפוקה של יותר מ- 10,000 ליטר חלב בשנה. הורמונים ואנטיביוטיקה מאפשרים את ההישגים הללו ליצרנים, כאשר התוצר הוא באיכות ירודה ואף מסוכנת, אך הרווח המושג ליצרן הוא מקסימלי.

מוצרי קוסמטיקה והיגיינה אישית

התעשייה הפטרוכימית המתקדמת הביאה לעולם מגוון רחב של מוצרים הבאים במגע ישיר עם עור הגוף והשיער : כל מוצרי הקוסמטיקה וההיגיינה האישית הינם בעלי פוטנציאל נזק מוכח לגוף האדם.
הנשים חשופות בעיקר לחומרים המזיקים הללו כולל חומרי הניקוי הביתיים.
יש הטוענים שהחומרים הכימיים הללו הם הסיבה לעלייה התלולה בשיעור סרטן השד.

שני חומרים מסוכנים ונפוצים מאוד בתעשייה זו הם : נתרן לאוריל סולפט (Sodium Lauryl Sulfate = SLS) ונתרן לאורט סולפט (Sodium Laureth Sulfate = SLES).
ה- SLS משמש בשמפו וסבונים לסילוק זיהומים שומניים, אך הוא מסיר גם את החומר השומני הטבעי, חלב העור, החשוב לשמירה על העור ועל השיער.
ה- SLS חודר ומגיע לזרם הדם, ופוגע בתיפקוד המערכת החיסונית, ויוצר פעילות הדומה לזו של הורמון האסטרוגן. כמות מצטברת חשודה כגורמת לסרטן השד ולסרטן הרחם אצל נשים, ולפגיעה בפריון אצל הגברים. החומר גם מצטבר ופוגע בתיפקוד איברים פנימיים שונים : עיניים, כבד, מערכת הנשימה ועוד.

פרופילן גלוקול (PG) נותן תחושה של "חלקות" ורכות, וגם הוא חומר מסוכן לגוף.
די-אתנול אמין (DEA) ידוע כחומר היוצר קצף, והוא גורם לסרטן הכבד והכליות.
חומרי צבע כולל צביעת שיער הם חומרים מסוכנים בעלי פוטנציאל לסרטן בגוף.
חומרים אלו ורבים אחרים נועדו להפוך אותנו ליפים, ריחניים וצעירים יותר, אך הם גם מחוללי מחלות קשות.
החומרים הללו, שחלקם לא נספגו בגוף, נשטפים מעל העור ומגיעים עם מי השפכים אל האדמה ומשם אל החי והצומח ואל יבולי החקלאות, ובדרך זו פוגעים גם במי שנמנע מלהשתמש במוצרי הקוסמטיקה המסוכנים.

"טבעי" ו"אורגני" – האמנם ?

היצרנים והמשווקים המודעים לרחשי הציבור החלו לרשום על מוצריהם "טבעי" או "אורגני" למרות שבכיתוב הרכיבים במוצר מצויים כל אותם תוספים מלאכותיים מסוכנים.
כל מוצר שעבר תהליכים סינתטיים או תהליכי עיבוד אשר שינו את מרכיבי המוצר, לא יכול להיחשב לטבעי, בעיקר כאשר מוסיפים לחומרים הטבעיים תוספי שימור מלאכותיים ומזיקים.
ב"אורגני" הכוונה למוצר שהוא תערובת של מרכיבים צמחיים ששולבו בו בצורתם המקורית והגולמית. בהגדרה המדעית "חומר אורגני" הוא תוצר של סינתיזה כימית אורגנית ללא קשר לחומרים טבעיים.

אין חוק המגדיר מהו מוצר טבעי או אורגני, ולכן כל יצרן חופשי לרשום תווית כאוות נפשו, לדוגמה : "מיצוי צמחים טבעי", אשר יוצר תחושה של מוצר בטוח לשימוש גם אם בתכולת המוצר הצרכן הנבון ימצא באותיות קטנות את ה- : SLS, SLES, PG או DEA.
הנזק של המוצרים הללו מצטבר לאורך שנים, ולכן מרבית האנשים לא מקשרים בין המחלה שתקפה אותם פתאום לתהליך ההרעלה המצטבר שעברו לאורך זמן.

המלצה : רצוי לא לסמוך על תוויות ולבחון את תכולת המוצר לפני שרוכשים אותו.
היגיינה אישית וניקיון לא בהכרח מועילים לבריאות. פי שתואר בסעיפים קודמים הרי שמוצרי ההיגיינה האישית גורמים לנזק בריאותי מצטבר הן לעור והן לאיברים פנימיים אליהם מגיעים חומרים אלו.

החומרים הללו קוטלים בדרכם גם מיקרו-אורגניזמים המצויים על העור או בתוך גוף האדם, ויוצרים סביבה סטרילית, שהגוף לא מורגל לה.
ידוע כי ילדים שמשחקים בבוץ או בארגז החול בחום או בגשם עמידים יותר בפני מחלות מחבריהם הנשמרים בתוך בית מוסק וסטרילי.
מחקרים מוכיחים שמחלות אלרגיות מצויות בעיקר בבתים נקיים מאוד, והן נדירות במשפחות מרובות ילדים ובמדינות הנחשבות "לא מפותחות" באפריקה או מזרח אסיה.

הסטטיסטיקות הראו גם באופן מפתיע, שבמלחמת העולם השנייה ירד שיעור התחלואה דווקא כאשר המונים נאלצו לחיות בצפיפות בתוך מקלטים בתנאי תברואה פחות טובים מאשר בבתי המגורים.
מסקנה : סביבה סטרילית מדי משבשת את תיפקוד מערכת החיסון כבר בגיל הצעיר, מה שמקשה עליה להתמודד עם מחלות בגיל מאוחר יותר. המערכת גם מתקשה להבחין בין גורם מזיק ולא מזיק, ולכן המערכת מגיבה בעוצמה גם בחשיפה לאבקת פרחים או סתם אבק המצוי באוויר – אלו האלרגיות הנפוצות מאוד כיום.

חלק מהחיידקים השוכנים בתוך הגוף חשובים ביותר לתיפקוד הגוף (מערכת העיכול), והם חשובים גם לחיזוק ושימור מערכת החיסון. הפגיעה ביצורים אלו כתוצאה משימוש חוזר ומתמשך בתרופות קוטלות חיידקים (אנטיביוטיקה שנלקחת ישירות או מצויה בבשר הנאכל) או בחומרים מזיקים אחרים מערערת ופוגעת בתיפקוד מערכת החיסון.

החוקרים טוענים שהחשיפה בסביבה כפרית כבר בגיל צעיר לחיידקים מסוגים שונים, היא זו שמחזקת את מערכת החיסון ומאפשרת לאנשי הכפר לחיות באיכות ואריכות ימים.
חומרי הניקיון המצויים בשפע בבית מבוססים על חומרים כימיים מחמצנים למיניהם כמו נתרן תת-כלורי (NaCIO) אשר קוטל כל תא עימו הוא בא במגע.

החומרים המחמצנים גם יוצרים רדיקלים חופשיים מחוללי סרטן.
חמצון הכולסטרול ה"רע" (ה- LDL) גורם לחסימת עורקי הלב, והתוצאה היא התקף לב.
החיטוי המנוגד לטבע הוא זה שמביא עימו את המחלות הקשות.

חומרי הדברה בבית ובשדות

כל חומרי ההדברה למיניהם מכילים חומרי רעל כדוגמת הפרתיון, גז החרדל או הארסן, והם קוטלים יצורים חיים וגם פוגעים במערכת העצבים של האדם.
החומרים הללו פוגעים במנגנון הכימי להעברת מסרים עצביים בין תאי עצב ובין השרירים בגוף, מה שעלול להביא לפגיעה שרירית עד כדי שיתוק.
אכילת פירות וירקות מרוססים גורמת לחשיפת הגוף לחומרי הדברה מסוכנים ולתופעות כמו: נזלת, עיניים דומעות, כאב ראש, סחרחורת, גירוי העור ועוד.

חשיפה מצטברת לחומרים אלו לאורך שנים גורמת למחלות קשות והרסניות.
חומרי ההדברה מרעילים את הצמחייה, את הקרקע ואת המים (בעיקר כאשר מדובר בחומרי הדברה מסיסים במים): הצמח קולט את חומר ההדברה המומס במים דרך שורשיו אל כל תאי הרקמה של הצמח, ולכן אין משמעות לשטיפת הירק או הפרי – שטיפה לא מסירה את חומר ההדברה המצוי בתוך רקמות הצמח.
הפרה הניזונה מאותו עשב שרוסס, והאדם ניזון לאחר מכן מחלב או בשר אותה פרה.
בגפן המרוססת עובר חומר ההדברה אל הענבים ולאחר מכן אל היין שהאדם שותה.

במדינות רבות בדרום ארה"ב חוסלה אוכלוסית הדבורים בעקבות ריסוסי הדברה כבדים בשדות הטבק.
הארסן פוגע בהדרגה בדם,בכליות, בעור ובמערכת העצבים המרכזית.
יש חוקרים הטוענים שפגיעה מצטברת גורמת למחלת הפרקינסון אשר פוגעת בפיקוח ובבקרה העצבית על התנועות המוטוריות בגוף האדם.

מתכות כבדות וחומרים ריחניים

תעשיות מתקדמות בעולם המודרני משחררות בעיקר לנחלים ולמקווי מים אחרים כמות גדולה של מתכות כבדות כמו: ארסן, עופרת, כספית, קדמיום הרעילות לגוף האדם כאשר הן מצטברות בהדרגה בתאים.
המתכות הללו מגיעות לגוף האדם באמצעות המזון והמים או בקשר ישיר של עובדים באותם מפעלי תעשיה (מתכת, נשק, צבעים, טקסטיל, סוללות, חומרי הדברה ועוד).

חשיפה ארוכת שנים למתכות גורמת לפגיעה בכל איברי הגוף וגם בתפקוד השכלי-רוחני.
כספית ברפואת שיניים (סתימות שיניים) עלולה לגרום לנזקים בטווח הארוך.
גם האלומיניום נחשב למתכת מזיקה ומקשרים אותו למחלת האלצהיימר.

האלומיניום חודר לגוף דרך העור (מוצרי נוגדי זיעה) או דרך המים או תוספי מזון ותרופות או דרך גזי פליטה ממכוניות או עשן סיגריות.
כל חומרי הריח למיניהם בבית או במכונית מכילים חומרים נדיפים המגיעים אל מערכת הנשימה ומסכנים את הגוף בנזק מצטבר.
נרות ריחניים המיוצרים עם פראפין מסוכנות המיוחד, כאשר בבעירה משתחררים חומרים רעילים כמו : סטירן, נפתלן ופורמלדהיד.
החומר ביספנול A ידוע כחומר רעיל, והוא מרכיב חשוב בהכנת חומר פולימרי לייצור מגוון רחב של מוצרים לאחסון מזון ומשקאות קלים (בקבוקי תינוקות, כוסות חד פעמיים ועוד).

החומר מופרש מהכלי אל המזון שבתוכו בעיקר בזמן חימום (חימום בקבוק של תינוק).
הוא מתפקד בדומה להורמון האסטרוגן, וריכוז גבוה מסוכן מאוד למערכת העצבים.
החומר נמצא גם בשכבה פנימית של קופסאות השימורים וגם במקווי מים ובאדמה.

מערכת הבריאות היא מערכת החולי

המערכת הרפואית המוכרת לנו מנסה להתמודד עם מחלות ולא עוסקת במניעתן, ויש עדויות לרוב שהמערכת גם גורמת לחלק ניכר מהמחלות בעולם.
במקביל להגדלת ההשקעה במערכת הבריאות, עולה כמות החולים והנזקקים למערכת, והמערכת נמצאת כל הזמן בגירעונות תקציביים: עלויות התרופות, האישפוז והביטוח הרפואי עולים בהדרגה, והנתונים מראים שלכ- 44 מיליון איש בארה"ב אין כלל ביטוח רפואי, ולרבים אחרים יש ביטוח חלקי בלבד.

המחירים הגבוהים יצרו רפואה פרטית לעשירים ורפואה ציבורית ברמה ירודה לשאר.
רופא הנתון ללחץ זמן, וצריך לטפל בכל חולה מספר דקות בודדות, יתקשה מאוד לאתר את הסיבות למחלה של המתלונן (תזונה לקויה, מתח נפשי, אי סיפוק בעבודה או במשפחה), והתוצאה היא : רפואה ממוקדת בסימפטומים (בתוצאה) ולא בסיבות למחלה.
התרופה שרושם הרופא מטפלת באותם סממנים שעליהם מדווח החולה ולא בסיבות האמיתיות למחלה, כך שאין אפשרות לדבר על ריפוי, צריכת התרופות גדלה משמעותית עם השנים, והתרופות גורמות למחלות נוספות בשל תופעות הלוואי שלהן.

תעשיית התרופות גדלה במהירות (חברת טבע היא אחת החברות העשירות בעולם), ולחברות התרופות יש אינטרס ברור להגדיל את המכירות ולא להביא לריפוי :
כמות המחלות הולכת וגדלה, וכמות התרופות גדלה במקביל בשיעור חד.
אף אחד במערכת לא באמת דואג לבריאות הציבור, וגם ציבור הרופאים תלוי במערכת אדירה של יצרני תרופות השואפים רק להגדיל את המכירות והרווחים.

תעשיית התרופות מתעצמת על ידי אספקת תרופות גם לאנשים בריאים: תרופות כמו ויאגרה או תרופות לדיאטה או תרופות לדיכאון קל – לא הכרחי לקחת תרופה במצבים אלו.
משכנעים את אלו עם תסמינים של דיכאון בשל לחצים נפשיים זמניים שיש להם מחסור בהורמון הסרוטונין במוח, ומספקים להם תרופה מתאימה – לא מטפלים בסיבה לדיכאון.

משכנעים את הנשים בגיל המעבר, שהן זקוקות לחיזוק הורמונלי, ומספקים להן תרופה מתאימה.
הרופאים רושמים תרופות ממשפחת הסטטינים להורדת הכולסטרול "הרע" לאוכלוסיה גדולה מאוד, למרות שתרופות אלו ידועות בתופעות לוואי קשות על הכבד והשרירים –
ההתמקדות היא בכולסטרול בלבד ולא בתזונה או בצורת החיים של האדם אשר הם הגורמים העיקריים למחלות הלב.
גורמים אינטרסנטיים דואגים להוריד את רמת הכולסטרול "הרע" המותרת כדי לצרף למעגל החולים נוטלי התרופות להורדת הכולסטרול עוד אנשים שנחשבו לבריאים.

יותר קל לרופא לרשום תרופה מאשר לשכנע את החולה להפסיק לעשן ולשנות תזונה.
מחלות רבות מוכנסות לקטיגוריה של מחלה "כרונית" כזו שלא ניתנת לריפוי, כך שהחולה נזקק לתרופות למשך כל חייו.
התרופות החדשות, המיכשור החדיש, המיחשוב הרפואי לא מרפאים מחלות אלא מתמקדים בסימפטומים בלבד, והמחלות הכרוניות ממשיכות להתפשט בקצב מדהים כמגיפה.

הציבור סבור לתומו שככל שתהיה יותר טכנולוגיה רפואית מתקדמת, כך ישתפר מצב הבריאות והמחלות תיעלמנה מן העולם, אך הסטטיסטיקה מראה מגמה הפוכה של גידול במספר החולים וגידול במכירות וברווחים של החברות המספקות את השירותים הרפואיים.
אנשים נוטלים תרופות באופן קבוע ומתעלמים מתופעות לוואי של אותן תרופות, מה שגורם להם בהמשך למחלות חדשות הדורשות תרופות נוספות.

כאשר חברות התרופות מממנות קורסי העשרה וריענון לרופאים, הרי שבקורסים מושם דגש על שימוש בתרופות, כמובן אלו של החברה המממנת.
הגדלת המכירות של התרופות מחייבת את מרשם הרופא, ומכאן נוצר הקשר הסמוי או הגלוי בין הרופא וחברות התרופות, והתמקדות בתרופה כאמצעי ריפוי יחידי.
חברות התרופות גם מספקות את המימון למחקר הרפואי, ולכן הדגש הוא על פיתוח תרופות נוספות ללא התמקדות במחקרים למניעת המחלות מלכתחילה.

כך גם בטיפול במחלת הסרטן : לא מתמקדים בסיבות השונות מאדם לאדם אלא בסימפטומים, ולכן הטיפול משולב בניתוח להוצאת הגידול ה"זר", כימותרפיה (תרופות יקרות מאוד) והקרנות (ציוד רפואי יקר מאוד) – הטיפול הזה גורם לתופעות לוואי קשות, ולעיתים הרסניות יותר מהגידול הסרטני שאותו מנסים לתקוף מקומית או בכל הגוף.
הטיפול נועד לפגוע יותר בגידול הסרטני מאשר בשאר תאי הגוף.

התרופות הכימותרפיות ידועות בתופעות הלוואי הקשות שלהן, ומבחינה סטטיסטית רבים מתים מתופעת לוואי זו או אחרת של הטיפול הרפואי (אירוע מוחי, התקפת לב) כאשר בתעודת הפטירה רושמים את תופעת הלוואי כסיבת המוות, מה שמוכיח שהתרופה לסרטן עזרה אך הפציינט למרבה הצער נפטר מבעיה אחרת…

הרופאים ממהרים לקבוע איבחונים בבעיות פריון, נשים נכנסות לטיפולי הפרייה משולבים תרופות הורמונליות יקרות ומסוכנות, כאשר בהמשך הם עלולות למצוא עצמן עם מחלת סרטן בשד, בשחלות או ברחם (כל מטופלת חותמת על טופס שהיא מודעת לסכנות הללו).
כל המחלות הקשות מכונות " "כרוניות" – מחלות אשר לא ניתנות לריפוי, והמטרה היא רק להאריך את חיי המטופל המלווה לעיתים בחיי סבל וייסורים.

בתי החולים נחשבים היום למקומות המסוכנים ביותר, מכיוון שהסיכוי להידבק שם במחלה זיהומית גבוה מאשר בכל מקום אחר.
בבתי החולים נפוצים חיידקים חסינים לתרופות בשל השימוש הנרחב באנטיביוטיקה, והם זכו לכינוי "חיידק טורף" (דוגמה : סטרפטקוקוס מזנים שונים).
הרפואה המודרנית לא מסוגלת למנוע את אותן מחלות כרוניות, והיא גם לא מסוגלת לרפא אותן, ועולם כמנהגו נוהג ואיש לא מלין ולא מערער.

סודות הטבע – מניעת מחלות

הטבע יצר את גוף האדם ואת הצומח ושאר בעלי חיים בדרך של מניעת מחלות, ולכן צמחים רבים דוגמת פרי ההדר מכילים חומרים (ויטמין C ופלבנואידים) מונעי חמצון אשר מונעים הצטברות רדיקלים חופשיים בגוף – טיפול טבעי בסיבה לסרטן ומניעתו.
המזון הטבעי המגיע הישר מהאדמה נועד לספק לגוף אנרגיה וגם הגנה בפני מחלות.
המזון המתועש שתפס כל חלקה טובה בתפריט של האדם המודרני לא מכיל את אותם מרכיבים חיוניים מונעי המחלות, וגם מכיל תוספים רעילים בצורה של חומרים משמרים, חומרי טעם, ריח וצבע מלאכותיים – זה מזון שחושף את הגוף ומעודד יצירה של מחלות כבר אצל אנשים צעירים.

את סוד הטבע אפשר לראות בחברות "הלא מפותחות" שעדיין קיימות על כדור הארץ, ואשר שם לא נמצא את המחלות הכרוניות של החברה המודרנית.
גוף האדם הוא מערכת ביולוגית מסובכת ביותר המורכבת מאלפי מערכות הפועלות בשילוב הדוק ותיאום הדדי, כאשר שיבוש באחת מהן משפיע על מערכות אחרות ולעיתים על כל הגוף. דוגמה: מחלת הסוכרת פוגעת בין השאר במערכת הראייה עד כדי עיוורון או פגיעה באספקת דם לגפיים עד כדי קטיעה.

לכן צריך להתיחס אל האדם כמכלול ולא להתמקד באיבר בודד כאשר מטפלים במחלה.
האדם בראשית ההיסטוריה ניזון בעיקר מן הצומח העשיר בנוגדי חימצון, ואלו החומרים החשובים למניעת התפתחות של הסרטן.
הצמחים גם מכילים אנזימים החשובים בעיכול והטמעת המזון.
תהליכים מודרניים של בישול, טיגון ואפייה פוגעים והורסים באותם רכיבים חשובים בצומח, ולכן חשוב לאכול את הצומח במצבו המקורי והטבעי.

הצמחים מגנים על עצמם מפני מזיקים למיניהם (פטריות, חיידקים, וירוסים) על ידי מכלול של חומרים המצויים בתוכם, ומדובר בעשרות רבות של חומרים הפועלים במשולב.
לכן, צריכת הצמח בשלמותו ובמצבו המקורי חשובה ביותר כאשר הוא "נקי" מרעלים וחומרי ריסוס למיניהם.
הסיבה למחלות הכרוניות היא כנראה משולבת מגורמים גנטיים (נטייה) וסביבתיים.

לכן, נדיר למצוא את המחלות הכרוניות אצל האדם בצעירותו, והסביבה ואורח החיים לאורך שנים הם כנראה מרכיב חשוב בהיווצרות המחלה : סביבה מזוהמת אקולוגית ומזון מעובד ומתועש מעודדים את היווצרות המחלות.
לכך יש להוסיף את ההיחשפות רבת השנים לכל הרעלים אשר בסביבתנו כדי להגביר את החלשת מערכת החיסון הטבעית של האדם, ופגיעה במערכות הגוף.

הגוף לא מסוגל להתגונן ולהתמודד לאורך השנים עם כל המרכיבים המזיקים הללו, וכאשר נוספת גם חולשה גנטית הרי שבשלב מסוים פורצת המחלה.
קווי מתח גבוה המצויים בסמוך למקום מגוריו של אדם פוגעים בגוף ויוצרים סרטן, מכיוון שהגוף לא מסוגל להתמודד עם ההשפעה ההרסנית שלהם.
אוויר שעמוס בגזים רעילים מכביד על מערכת הנשימה וגורם לפגיעה הרסנית.

הקרינה הלא-מייננת מהמוני אנטנות שידור של הטלפונים הסלולריים, והשימוש בטלפון עצמו פוגעים גם הם בגוף.
הגורמים הסביבתיים הללו הם כנראה הסיבה להתפרצות של מחלות קשות אצל צעירים.
רק שינוי בהרגלי הצריכה ופעילות ברמה לאומית להפחתת הזיהום הסביבתי יוכלו כנראה לעצור את המגיפה לפני שיהיה מאוחר מדי : אוויר מזוהם ואדמה רווית חומרי דישון רעילים גורמים להרס בלתי הפיך.

גוף האדם לא מסוגל להתמודד ולהיפטר מכל אותם רעלים ומתכות כבדות המוכנסות לתוכו יום אחר יום לאורך שנים. התוצאה היא שורה ארוכה של מחלות כרוניות קשות.
בשנות ה- 50 של המאה שעברה השתמשו בחומר הדי-די-טי בהתמודדות מול המלריה, ולמרות שהחומר נאסר לשימוש כעבור כ- 20 שנים, הוא עדיין מצוי בגופם של בעלי חיים ובני אדם רבים על פני כדור הארץ – הרעלים חודרים אל שרשרת המזון והם לא מתפרקים. הדי-די-טי נמצא בריכוז גבוה אצל אוכלי בשר, דובים ולוויתנים בקוטב הצפוני, אף שמעולם לא נעשה באזורים אלו שימוש בחומר זה.

זיהום העולם נמשך ואף בממדים גדולים מן העבר, ונוסיף לכך את ההתחממות הגלובלית. בעלי הון, אנשי תעשייה, אנשי שלטון בעלי מניות ואחרים, אנשים "קטנים" עם מוסר אישי נמוך ותאוות בצע ושררה ממשיכים להרוס את עולמנו, מביאים נזק לכולנו וגם לעצמם.
אפשר לעבור למכוניות המונעות על דלק אתנול מופק מצמחים לא מזהם (40 אחוז מהמכוניות בברזיל מונעות בדלק זה).
אפשר להקטין את הזיהום מתחנות כוח ומפעלים באמצעות מתקני ניטרול מתאימים.

אפשר לעבור לאנרגיית השמש, אנרגיית הרוח, אנרגיית המים – אנרגיות לא מזהמות.
אפשר לצמצם את השימוש במוצרי קוסמטיקה מזיקים.
אפשר לצמצם את צריכת האוכל המעובד, ומעבר למזון טבעי יותר.
אפשר לאכול מזון שיוצר וגודל בתנאים טבעיים ולא מכיל רעלים (מוצר "אורגני" אמיתי).
אפשר לחנך להרגלי חיים הרמוניים עם הטבע ולמניעת זיהום סביבתי.
אפשר להשקיע יותר במניעת מחלות מאשר בטיפול בתוצאה שלהן(בסימפטומים).

הצצה להיסטוריה

היוונים הקדמונים לא ידעו מה זה סבון. הם נהגו לקפוץ עירומים למי הנחל בקיץ ובחורף, ומשחו את גופם בשמן זית גולמי. הם לא לקחו חיסונים נגד הצטננות וגם לא הזדקקו לכך.
אפשר להתבונן בציורים ופסלים מאותה תקופה כדי להבחין בגוף המחוטב של אותם קדמונים שלא הכירו את הרפואה המתקדמת על מגוון תרופותיה ומחלותיה.
סוקרטס היה מתהלך עם תלמידיו באתונה הקדומה, וכאשר היו מגיעים לשוק היה נוהג לומר להם : "ראו כמה דברים יש כאן שאין אני צריך להם".
כמובן שהיום השוק אן הקניון מוצפים בהרבה יותר מוצרים מיותרים ומזיקים לעומת השוק של אתונה העתיקה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

המועצה לבריאות הציבור וקידום הרפואה © 2020